Alanya Bölgesinde Yamaç Paraşütü ve Uçuş Alanları

Yamaç paraşütü (Paragliding) sporu, insanoğlunun doğuştan kazanamadığı uçuş özelliğinin ve kuşların özgürlüğüne imrenmesinin bir numalaralı ilacıdır. Yamaç paraşütü (Paragliding) ile özgürlüğü zirvede yaşarken, rüzgarın tatlı mırıltılarıyla, pamuk gibi bulutlara dokunursunuz. Uçmak (Paragliding) için eğitim alabilir, eğitiminiz ardından gökyüzüne tek başınıza süzülebilir yahut hiçbir eğitim almadan, bu zevki profesyonel bir pilot ile iki kişilik yamaç paraşütü (tandem paragliding) uçuşlarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Alanya büyüleyici özellikleriyle eşsiz bir lokasyona sahiptir. Deniz, kum, güneş üçlemesinin tadını çıkarabileceginiz eşsiz bir ilçe olduğu gibi doğanın huzurunu yakalayabileceğiniz, orman yürüyüşleri yapıp doğa sporları parkurlarıyla , doğa anayla kucaklaşabileceğiniz bir bölgedir. İstenilen özelliklere göre konaklama şartlarından faydalanabileceğiniz Alanya’da aynı zamanda birbirinden güzel zaman geçirip, yeni deneyimler kazanabileceğiniz turları da bulabilirsiniz. Tur faaliyetlerinin başında Alanya’yı ayaklarınız altına seren, doğanın içinize kadar işlemesini sağlayıp, adrenalini zirvede yaşamanızı sağlayan yamaç paraşütü (tandem paragliding) gelir. Uçma zevkini yaşarken eşsiz manzaranın tadını çıkartır, anlatılmaz bir zevk yaşarsınız. Alanya dünyada örnekleri nadir olan uçuş parkurlarına sahiptir. Alanya’ya gelen yerli ve yabancı binlerce turist hayatlarının belki de en güzel sayılabilecek deneyimi olan yamaç paraşütü faaliyetini gerçekleştirirler. Ölmeden yapılacaklar listesinin gözdelerinden, “uçmak” (Yamaç Paraşütü) Alanya Semalarında çok daha bir güzel.

Yassı tepe ticari tandem (paragliding) uçuşlarının yapıldığı alanya manzarasını en güzel görebileceğiniz 700 mt yüksekliğinde kleopatra sahiline bakan, iniş alanına 2km kuş uçumu uzaklıkta olup gün içinde güzel uçuşlar veren, harika bir uçuş noktası, orta seviye ve deneyimli pilotların uçabileceği bir kalkış noktasıdır. İniş bölgemiz alanya kleopatra sahili palm beach yanı.

Hakim rüzgar yönleri: 9:00 am güney güney doğu olup öğleden sonra güney güney batı son kalkış saati 16:00pm

Yılın yaklaşık 200 günü uçuş veren türkiyede ki en nadir bölgelerden biridir.

Hıdırilyas deniz seviyesinden 380 metre yükseklikte olup iniş noktasından 6 km uzaklıkta, araç mesafesi 15 dk olup, kalkış pisti eğimi 40 derece, muhteşem güvenli ve sahile kuş uçumu uzaklığı 600m, başlangıç orta seviye pilotların ilk irtifa uçuşlarını ve yelken uçuşlarının harika yapılacağı, öğlen saatlerin de oluşan termiklerle termik çelışmaları yapılacak güvenli pilot gelişimini tamamlayacak ve ulaşımı kolay bir uçuş bölgemiz.

Mahmutlar cebeli reis

Alanya merkezden iniş alanı 13 km olup kalkış noktası 27 km 995 mt yükseklite 3.5km sorıng bandı olan muhteşem bir kalkış pistine ve eşsiz manzaraya sahip cebeli reis uçuş pisti şirketimizin katkılarıyla 2008 yılında fizibilite si hazırlanıp 2013 yılında mahmutlar belediye başkan vekili murat can ın desteğiyle sportif yamaç paraşüt (paragliding) uçuş bölgesi olarak spora kazandırıldı .

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments